Povinné ručení porovnání


  • porovnání do 60 sekund
  • úspora až 67% (více než 7 600 Kč)
  • stačí základní detaily o voze

Za 5 vteřin budete přesměrováni na porovnání povinného ručení na Úspory.cz...

Povinné ručení

Všichni vlastníci motorových vozidel, která jsou provozovány na veřejných komunikacích a tudíž mají registrační značku, musí zajištění zákonné pojištění vozidel. Jedná se o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a přesně je definováno v zákoně č. 168/1999 Sb. Vzhledem k dlouhému názvu se mezi veřejností ujalo pro toto pojištění označení povinné ručení.

Ve chvíli, kdy si koupíte nové vozidlo, je vaší povinnost jej okamžitě pojistit. Co je na povinném ručení dobrovolně, je výběr pojišťovny, u které jej pojistíte. Na českém trhu dnes působí 13 pojišťoven, které disponují příslušnou licencí, a mohou tak povinné ručení nabízet. Nabídka povinného ručení je velmi široká a jednotlivé nabídky se mohou výrazně lišit. Zorientovat se v ní vyžaduje dostatek úsilí. Obejít všechny pojišťovny, zjistit jejich nabídky, následně je porovnat a nakonec si vybrat to nejlepší vás bude stát především hodně času. Najít tak nejlevnější povinné ručení, které bude přesně vyhovovat vašim požadavků, připomíná téměř detektivní práci.

Využijte nástroj povinné ručení porovnání

Z tohoto důvodu se vyplatí využít šikovný nástroj a to tzv. povinné ručení kalkulačka. Tyto kalkulačky vám nabízí velmi snadné a rychlé porovnání všech nabídek dostupných na trhu. Disponují potřebnými údaji od všech pojišťoven a navíc s nimi mívají výhodné smlouvy, díky kterým získáte nejlevnější povinné ručení. Stačí do formuláře zadat požadované údaje o vozidle a pojistníkovi a během pár minut máte porovnání s potřebnými informacemi před sebou. Velkou výhodou je možnosti si objednat povinné ručení online a uzavřít. Veškeré dokumenty vám přijdou poštou do pár dnů a zelenou kartu si dokonce můžete vytisknou ihned.

Povinné ručení porovnání od těchto pojišťoven:

Pojišťovna Allianz
Pojišťovna AXA
Pojišťovna ČSOB
Pojišťovna Generali
Hasičská vzájemná pojišťovna
Pojišťovna Uniqa
Pojišťovna Slavia
Pojišťovna Triglav
Pojišťovna Wüstenrot