Přehled penzijních fondů


 

Generali Penzijní fond
Generali Penzijní fond patří do pojišťovací skupiny Generali Group a je významným hráčem na trhu s penzijním připojištěním v ČR. Na trh vstoupil v roce 1995. V roce 2010 obsadil 3. místo v anketě Zlatý měšec.

Více o penzijním fondu Generali

Allianz Penzijní fond
Je dceřinou společností světového pojišťovacího koncernu Allianz SE. Penzijní fond je na českém trhu od roku 1997 a řadí se mezi přední hráče v ČR se širokou sítí poboček po celé ČR. V rámci hlasování Top 100 nejvýznamnějších firem se Allianz penzijní fond umístil na 3. místě.

Více o penzijním fondu Allianz

PF Komerční banky
Penzjiní fond KB je dceřinou společností Komerční Banky, která spadá do finanční skupiny Societe Generale. Na trh s penzijním připojištěním vstoupil v roce 1996 a řadí se spíše ke konzervativním fondů upřednostňující strategii stability fondu. Na konci dubna 2009 byl penzijní fond oceněn ratingovou agenturou Moody´s na úrovni Aa1. což je nejvyšší hodnocení, jaké může penzijní fond v ČR získat.

Více o penzijním fondu Komerční banky

PF České Spořitelny
Penzijní fond České spořitelny vstoupil na finanční trh v České republice v roce 1995. Od roku 2000 patří do finanční skupiny Erste Bank a zaujímá velmi silné postavení na trhu s finančními produkty. Na konci roku 2009 dosáhl tržní podíl měřený dle počtu klientů výše 18,6 %.

Více o penzijním fondu České spořitelny

PF České pojišťovny
Nejsilnější penzijní fond v České republice, který je na trhu od roku 1994. Penzijní fond České pojišťovny připsal svým klientům za posledních pět let v průměru 2,6 % ročně. Mezi hlavní strategické cíle penzijního fondu patří trvalé zvyšování podílu v segmentech individuální a firemní klientely, efektivní správa vložených prostředků a vysoká kvalita poskytovaných služeb.

Více o penzijním fondu České pojišťovny

PF ČSOB Stabilita
Na trhu působí od roku 1994, jehož původní název byl Českomoravský penzijní fond, a.s.. Je určen převážně klientům upřednostňující kratší dobu spoření a stabilní roční výnosy. Za posledních pět let PF připsal svým klientům v průměru 2,7 % ročně. ČSOB PF Stabilita je právním nástupcem Občanského penzijního fondu, a. s., a Českého penzijního fondu Zdraví, a. s., se kterými se sloučil v letech 1999 a 2000.

Více o penzijních fondech ČSOB

ING Penzijní fond
Původní název fondu byl Průmyslový penzijní fond a v České republice zahájil svou činnost v roce 1995. V letech 2004, 2005 a 2008 byl penzijní fond oceněn Zlatou korunou s penzijním připojištěním jako nejlepším produktem.

Více o penzijním fondu ING

PF ČSOB Progres
ČSOB Penzijní fond Progres zahájil svou činnost v roce 1995 a je právním nástupcem Penzijního fondu Spokojenosti, Hornického penzijního fondu Ostrava a Zemského penzijního fondu, a.s. V posledních pěti letech připsal na účet svým klientům v průměru 3 % ročně.

Více o penzijních fondech ČSOB

Penzijní fond AXA
Na trhu s penzijním připojištěním působí od roku 1994 a do roku 2007 působil ještě pod jménem Winterthur penzijní fond a.s. S 19 % podílem na trhu patří k předním hráčům v České republice.

Více o penzijním fondu AXA